30/4/2015, 10:24

YF Košarka ABA Liga

Cedevita nadigrala Zvezdu za 2-1

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Zagrebu od Cedevite sa 72:62, pa je hrvatski tim smanjio na 2-1 u finalu ABA lige.

Košarka ABA Liga 123941125855412f37c6fe2366989906_orig

Cedevita je od početka do kraja utakmice kontrolisala dešavanja na parketu, a četvrti meč biće odigran već u četvrtak (20.30h).
Ekipa Dejana Radonjića odigrala je u Zagrebu jednu od najlošijih utakmica u sezoni. Ni odbrana ni napad beogradske ekipe nisu bili na nivou iz većeg dela sezone, Cedevita je u trećoj deonici imala i 22 poena viška, pa konačan rezultat i ne predstavlja veliko iznenađenje.
Pobednik je već posle 30 minuta praktično bio poznat, a Zvezda je u poslednjoj deonici uspela da ublaži debakl.

Zvezda je drugi uzastopni meč odigrala bez centra Majka Cirbesa i to bi u nastavku finalne serije mogao da bude veliki problem, pošto ekipa Cedevite ima veoma snažnu centarsku liniju.

Boban Marjanović imao je 16 poena (4-12) i 6 skokova, Kalinić je dodao 10 uz 7 skokova, a svi ostali bili su na jednocifrenom učinku. Kod domaćina, Stanko Barać je ubacio 15, Marko Tomas 14, a Luka Babić 12 poena.

Pohvale Originalnom Uploaderu!/Credits To Original Uploader!